Run for Life

V roce 2018 jsem se vypravil na další cestu, kde jsem se věnoval osvětě v bezpečnosti a ochraně života a zdraví i první pomoci. Navázal jsem spolupráci s Asociací Záchranný kruh, která mi poskytla přístup k jejich osvětovým materiálům i letáky. Podpořila mě Zdravotní pojišťovna MV ČR. Trasa vedla z Česka (Varnsdorfu) přes Německo, Lucembursko, část Belgie a Francii do Španělska. 

ENGLISH

In 2018 I was running next expedition. I was educating public in life + health protection and first aid basics. Track led from Czechia (Varnsdorf) through Germany, Luxemburg, part of Belgium and France to Spain.

DEUTSCH

Im Jahr 2018 lief ich die nächste Expedition. Ich bildete die Öffentlichkeit in den Bereichen Leben, Gesundheitsschutz und Erste Hilfe aus. Die Strecke führte von Tschechien (Varnsdorf) über Deutschland, Luxemburg, Belgien und Frankreich nach Spanien.

FRANCAIS

En 2018, je courais l’expédition suivante. J’éduquais le public dans les domaines de la vie, de la protection de la santé et des premiers secours. La piste partait de la République tchèque (Varnsdorf) en passant par l’Allemagne, le Luxembourg, une partie de la Belgique et la France.

V cílové stanici Barceloně u katedrály La Sagrada Familia

Po doběhu k moři v Gruissan – Plage

Od roku 2003 se snažím o zřízení stanoviště zdravotnické záchranné služby ve Varnsdorfu. Sanitky na Varnsdorfsko dojíždějí z Rumburka nebo Velkého Šenova a v některých případech je dojezdová doba příliš dlouhá na záchranu života či odvrácení trvalých následků na zdraví. Koncem roku 2010 jsem při veřejné debatě na téma Zdravé město inicioval pořízení automatického defibrilátoru (AED) pro Městskou policii Varnsdorf. Na jaře 2011 jsem oslovil ZZS Ústeckého kraje, zda ví o existenci AED u MP Varnsdorf, neměli tuto informaci. Propojil jsem tedy Dr. Smržovou, vedoucí lékařku výjezdové základny a letecké záchranné služby v Ústí nad Labem.

Inicioval jsem také systém First responder, kdy Městská policie Varnsdorf vyjíždí na žádost krajské záchranky na srdeční zástavy. Do konce roku 2016 se strážníkům MP podařilo zachránit 15 lidí. V poslední době jim také pomáhají místní profesionální hasiči, kteří mají také AED ale zejména kyslík a zdravotnický batoh.

Založil jsem neoficiální národní registr AED. Data z něho přejala například ZZS V Praze. Později následoval registr first responderů jako pokusný projekt, kde se mohou hlásit zájemci o výpomoc záchrance v odlehlejších místech s delším dojezdem nebo v případě zaneprázdněnosti posádek ZZS.

2017:

V rámci loňského běhu střední Evropou jsem v první etapě Varnsdorf – Brno rozběhl kampaň proti plýtvání potravinami.
Začátkem roku 2016 jsem založil první veřejnou lednici v Praze a podílím se na aktivitách, které motivují ke sdílení jídla. 24. dubna jsem vyběhl z Varnsdorfu a 20. června do Brna. Druhou etapu na Slovensko a do Maďarska jsem tematicky rozšířil o téma záchrany životů a první pomoc. Do Budapešti jsem přiběhl 10. srpna.

As part of my run in Central Europe, I campaigned against the waste of food in the Varnsdorf-Brno stage. In the beginning of 2016, I founded the first public fridge in Prague and I participate in activities that motivate to share food. On April 24 I ran from Varnsdorf and June 20 to Brno. Next stage in Slovakia and Hungary I have added topic of life-saving and first aid.

V cílové stanici – Budapešti

V Brně

Podporují mě tito sponzoři a jednotlivci:

Asociace Zácharnný kruh

Petr Lhota – pořadatel Pečecké desítky

CEP Sports CZ & SK – kompresní podkolenky
Funkční sportovní ponožky mi poskytl Jan Novota ze sportovní cestovky Active Tour a zároveň pořadatel série závodů MandaOne ve šluknovském výběžku.

  Několik párů sportovních ponožek a kompresních lýtkových návleků mi poskytla

PONDY K s.r.o.

Isix.cz mi poskytl držák na helmu pro sportovní kameru v rámci objednávky více vybavení

Potisk oblečení reflexním termotransferovým tiskem realizovala zdarma AWP Mediareklamní agentura se sídlem ve Varnsdorfu, zajišťující komplexní reklamní služby pro společnosti po celé ČR.

  Jan Paleček – poštovné zdarma na solární panel / nabíječku   Petr Fatka – Svářečská škola Varnsdorf

    Josef Moravec s rodinou  

Penzion Permon a rekreační středisko Bajtlich Chřibská – potraviny, občerstvení

 
   Kemp U Ferdinanda Srbská Kamenice Oldřich Slaměny – Žandov Ubytovna Teplická Děčín Ubytovna Kotva Jiroušek ústí nad Labem Charita Ústí nad Labem – Centrum Ovečka – Dům Světluška Finanční podpora: Jarda Kouba – Homegrown-Club / Pivnice U kostela  Šimon Tesař – Monkey Works

Pořadatel Alisy Běhu Trojzemím mi poskytl startovné zdarma na trať 5 km

Chci tě podpořit

Můžete mi poslat peníze na transparentní účet číslo:

2601417986 / 2010

Pohyby na účtu:

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2601417986